Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej

Czwartek 23.11.2017

A A A A
A A+ A++
zaawansowane


Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w bezzwrotnym wsparciu dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej -  obejmuje ono szkolenia oraz doradztwo (indywidualne i grupowe) umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Program bezzwrotnego wsparcia na otworzenie działalności gospodarczej jest realizowany z działania 9.3 Rozwój przedsiębiorczości oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Bezzwrotne wsparcie jest skierowane dla osób, które ukończyły 30 rok życia i więcej oraz posiadają na rynku pracy status osoby bezrobotnej zarejestrowanej lub niezarejestrowanej, biernej zawodowo, oraz osób które chcą odejść z rolnictwa na rzecz założenia działalności gospodarczej. Dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej przewiduje się przyznanie środków finansowych w postaci dotacji bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie 41 tysięcy złotych z czego osoba biorąca udział w projekcie na inwestycje z tej kwoty 41 tysięcy otrzyma 23 tysiące resztę uczestnik będzie otrzymywał przez rok za co będzie mógł pokryć koszty działalności firmy.
Przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości przyczyni się do realizacji pomysłów na własny biznes, a pomoc w zakresie wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo - doradczego pozwoli na rozwój firm i ich prawidłowe funkcjonowanie w pierwszym okresie, kiedy nie przynoszą one jeszcze wystarczających dochodów.
Wsparcie będzie dotyczyło doradztwa indywidualnego / grupowego, pomocy merytorycznej specjalisty ds. obsługi, którą będzie można uzyskać uczestnicząc w zajęciach jak i indywidualnych konsultacjach.
 

Kontakt:
Łukasz Komborski
609150122

Stowarzyszenie BONA FIDES z Katowic poszukuje wolontariuszy (w wieku 17- 30 lat, ze znajomością języka angielskiego) na projekty EVS realizowane w różnych krajach Europy. Jest to cenna możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.

Więcej informacji na stronie projektu:

http://evs.bonafides.pl/podstawowe-informacje/

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Agnieszka Matraszek
(2014-07-24 14:07:37)
Ostatnio zmodyfikował:
Ryszard Siodłowski
(2017-09-11 11:01:32)
 
 
ilość odwiedzin: 1084721

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

X